^Do góry
Get Adobe Flash player

Artykuły

Serdecznie witamy

 

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ PRZEDSZKOLA

www.przedszkole100.waw.pl


 

U nas każdy dzień jest ciekawy i różny od dnia poprzedniego

  • Nasze przedszkole mieści się na Starej Ochocie, przy ulicy Częstochowskiej 16/18. W dzielnicy jesteśmy jedyną placówką składającą się z dziewięciu oddziałów, mieszczących się w dwóch budynkach. Dysponujemy dziewięcioma dobrze wyposażonymi salami dydaktycznymi, dwoma salami gimnastycznymi, gabinetem logopedycznym, kuchniami z zapleczem i pomieszczeniami gospodarczymi.  Oba budynki połączone są dużym ogrodem, bezpiecznie mogą się tu bawić dzieci w różnym wieku. Od wiosny do jesieni nasz ogród jest pięknie ukwiecony i ma bogatą szatę roślinną.
  • Dzieci zorganizowane są w cztery grupy wiekowe: 3, 4, 5  oraz 6 latki. 
  • W sali gimnastycznej odbywają się zajęcia z akompaniamentem muzycznym,  zabawy i ćwiczenia ruchowe oraz gimnastyka. Wszystkie dzieci biorą udział w przedstawieniach, koncertach, balach i wielu innych imprezach okolicznościowych. Przedszkole jest dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. W salach znajdują się kąciki do zabaw oraz zajęć tematycznych np. konstrukcyjny, samochodowy, lalek, książek. Toalety i wszystkie sprzęty dostosowane są do wzrostu dzieci. Dbamy, by w ogrodzie był bezpieczny i odpowiednie dla wieku dzieci sprzęt terenowy. W ostatnich latach ogród przedszkolny przeszedł metamorfozę. Wymienione zostało ogrodzenie, częściowo nawierzchnia oraz zabawki.

  

  • Przez ponad 60 lat swojego istnienia przedszkole zmieniało się poprzez remonty, wymianę mebli, sprzętu, zabawek itp. Staramy się, by dzieci czuły się u nas, jak w domu. Dbamy o poczucie bezpieczeństwa, dlatego sale drugiego budynku wyposażone są w monitory, ułatwiające kontrolę odbioru dzieci z przedszkola. W pierwszym budynku każda grupa ma własne wyjście do szatni, dzięki czemu rodzice mają bezpośredni kontakt z nauczycielkami. Tutaj również funkcjonują wideodomofony. W trosce o bezpieczeństwo dzieci obie furtki wyposażone są w zamki kodowane.

 


 

 

BIP

  100x60 godlo polski    
 

Biuletyn Informacji

Publicznej

 

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej

 

Wydział Oświaty

Dzielnicy

Ochota

 

Urząd Miasta Warszawy

 

Copyright © 2013. Przedszkole nr 100 Rights Reserved.