^Do góry
Get Adobe Flash player

Artykuły

Serdecznie witamy

U nas każdy dzień jest ciekawy i różny od dnia poprzedniego

  • Nasze przedszkole mieści się na Starej Ochocie, przy ulicy Częstochowskiej 16/18. W dzielnicy jesteśmy jedyną placówką składającą się z dziewięciu oddziałów, mieszczących się w dwóch budynkach. Dysponujemy dziewięcioma dobrze wyposażonymi salami dydaktycznymi, dwoma salami gimnastycznymi, gabinetem logopedycznym, kuchniami z zapleczem i pomieszczeniami gospodarczymi.  Oba budynki połączone są dużym ogrodem, bezpiecznie mogą się tu bawić dzieci w różnym wieku. Od wiosny do jesieni nasz ogród jest pięknie ukwiecony i ma bogatą szatę roślinną.
  • Dzieci zorganizowane są w cztery grupy wiekowe: 3, 4, 5  oraz 6 latki. 
  • W sali gimnastycznej odbywają się zajęcia z akompaniamentem muzycznym,  zabawy i ćwiczenia ruchowe oraz gimnastyka. Wszystkie dzieci biorą udział w przedstawieniach, koncertach, balach i wielu innych imprezach okolicznościowych. Przedszkole jest dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. W salach znajdują się kąciki do zabaw oraz zajęć tematycznych np. konstrukcyjny, samochodowy, lalek, książek. Toalety i wszystkie sprzęty dostosowane są do wzrostu dzieci. Dbamy, by w ogrodzie był bezpieczny i odpowiednie dla wieku dzieci sprzęt terenowy. W ostatnich latach ogród przedszkolny przeszedł metamorfozę. Wymienione zostało ogrodzenie, częściowo nawierzchnia oraz zabawki.

  

  • Przez ponad 60 lat swojego istnienia przedszkole zmieniało się poprzez remonty, wymianę mebli, sprzętu, zabawek itp. Staramy się, by dzieci czuły się u nas, jak w domu. Dbamy o poczucie bezpieczeństwa, dlatego sale drugiego budynku wyposażone są w monitory, ułatwiające kontrolę odbioru dzieci z przedszkola. W pierwszym budynku każda grupa ma własne wyjście do szatni, dzięki czemu rodzice mają bezpośredni kontakt z nauczycielkami. Tutaj również funkcjonują wideodomofony. W trosce o bezpieczeństwo dzieci obie furtki wyposażone są w zamki kodowane.

 JESTEŚMY PARTNERSKIM PRZEDSZKOLEM

28 listopada 2003 roku nasze przedszkole, jako pierwsze na Ochocie, otrzymało certyfikat: "Partnerskie Przedszkole" 

Certyfikat jest świadectwem wysokiej jakości pracy przedszkola, prawdziwie partnerskich stosunków i tworzenia najlepszych warunków rozwoju wychowanków. 

Certyfikat był przyznawany na 5 lat, systematycznie dbaliśmy o podwyższanie i utrzymywanie wysokiego poziomu pracy przedszkola. W 2009 roku uzyskaliśmy recertyfikację na kolejne pięć lat, a 10 I 2014 roku pani dyrektor Joanna Dorosławska odebrała z rąk kapituły Nagrodę Jakości im. Ireny Dzierzgowskiej oraz bezterminowy Certyfikat Jakości Partnerskie Przedszkole. 


W trosce o harmonijny i prawidłowy rozwój dzieci podejmujemy współpracę z instytucjami wspierającymi nasze działania.

  • Od 1987 współpracujemy z Akademią Pedagogiki Specjalnej poprzez organizację praktyk asystencko - pedagogicznych i hospitacji dla przyszłych nauczycieli. W latach 2010 - 2014 braliśmy udział w projekcie współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej "Dobre praktyki - dobry nauczyciel - skuteczna szkoła". Nauczycielki służą wiedzą i doświadczeniem studentom kierunków pedagogicznych, biorą udział w kształceniu przyszłej kadry pedagogicznej. Współpraca z uczelniami wyższymi  stale motywuje nas do podnoszenia jakości naszej pracy i korzystnie wpływa na rozwój dzieci.
  • Przez dwa lata szkolne (2009/2010 i 2010/02011) prowadzony był w naszej placówce Projekt "Szansa na przedszkole" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Dzięki nam ponad 40 ochockich dzieci znalazło bezpłatną opiekę i wsparcie edukacyjne.

 Naszym sukcesem jest tworzenie własnych tradycji, dzięki którym jesteśmy niepowtarzalną, stale rozwijającą się i atrakcyjną dla dzieci i rodziców placówką.

 PROGRAM ADAPTACYJNY 
pomaga dzieciom i ich rodzicom zapoznać się z przedszkolem i zmniejszyć stres towarzyszący przyjściu do przedszkola po raz pierwszy.
FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
to wspaniała zabawa dla dzieci ze wszystkich grup i możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych
GAZETKA PRZEDSZKOLNA "SŁONECZKO"
to nasz pomysł na informowanie rodziców i sympatyków o ważnych wydarzeniach oraz na przekazanie im naszej wiedzy i doświadczenia.
ZABAWY INTEGRACYJNE
to okazja do wspólnej zabawy wszystkich dzieci, między innymi spotkania Andrzejkowe, Mikołajkowe, z okazji Dnia Dziecka.
FESTYNY RODZINNE
to okazja do spotkania rodziców, dzieci, absolwentów w trakcie wspólnej zabawy w ogrodzie
ZAJĘCIA OTWARTE
to możliwość obejrzenia dzieci w trakcie zajęć organizowanych przez nauczycielki, sprawdzenia na własne oczy jak funkcjonują dzieci w przedszkolu.
WARSZTATY DLA DZIECI I RODZICÓW
to różnorodne aktywności: plastyczne, logopedyczne, gimnastyczne organizowane dla dzieci i rodziców, by pogłębić ich relację i poszerzać umiejętności
SPOTKANIA ŚWIĄTECZNE
odbywają się od wielu lat i są okazją do kultywowania tradycji rodzinnych i ludowych min.: Wigilie, Jasełka, spotkania z zajączkiem.
UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNE
to uroczyste i radosne zarazem spotkania rodzinne min. z okazji Dnia Rodziców, Dnia Babci i Dziadka, Pożegnanie Przedszkolaków.


 

 

BIP

  100x60 godlo polski    
 

Biuletyn Informacji

Publicznej

 

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej

 

Wydział Oświaty

Dzielnicy

Ochota

 

Urząd Miasta Warszawy

 

Copyright © 2013. Przedszkole nr 100 Rights Reserved.